Czego to się czasem nie powie by dostać się na górę „galeriowca” we Wrocławiu. 5 minut kombinowania i juz byliśmy na szczycie. Widok zadowalający każdego fotografa, choć wybraliśmy się troszkę za późno jednak udało się wycisnąć z niema odrobinę błękitu zanim spowiła go noc.
Jak podają na stronie SkyTower.pl :
Sky Tower został stworzony, by zachwycać i zapewniać mieszkańcom możliwie najwyższy komfort.
Jest pionierem, który odważnie wytycza nowy kierunek. Nowoczesny, doskonale wyposażony stał się symbolem nowego, dynamicznego Wrocławia – miasta, które odgrywa coraz większą rolę w Europie. Z okien jego apartamentów rozpościera się wspaniały widok na tętniącą życiem aglomerację.
Fotografia Sky Tower Technicznie:
Fotografia na statywie, wyzwalane za pomocą wężyka. Ze względu na różnorodne oświetlenie postanowiłem naświetlić 3 razy. Tu osobno niebo, budynek oraz poruszające się auta.
Największą trudność sprawiło takie doświetlenie okien by pozbawić ich przepaleń oraz tak opracować balans bieli by wyszedł na naturalny. Na sam koniec opracowanie świateł przemieszczających się aut, kadrowanie, wyostrzanie.
Szczerze mówiąc, jest to obiekt trudny do fotografowania z poziomu „zero”. Budynek jest na tyle wysoki iz trudno jest kontrolować perspektywę. Przyda się tu zapewne obiektyw typu „tilt-shift” jednak dla wielu fotografów jego cena jest za wysoka.
Proponuję udać się na sąsiadujący wysoki budynek, czy parking piętrowy i z jego wysokości próbować złapać ciekawy kadr. W Adobe Photoshop wersji CC jest możliwość edycji perspektywy za pomocą kilku narzędzi:
- swobodna transformacja (tu polecam pociągnąć prowadnice, trudno na oko ustawić pion)
- korekta perspektywy ( moim zdaniem narzędzie nie do końca dopracowane)
Polecam również zaznajomić się z tym poradnikiem z Adobe TV dotyczącym korekty perspektywy
Ostanie komentarze