+48 531 640 312
Haga

Den Haag – architektura holenderskiego miasta

Yazhubal · Marzec 16, 2015 · Architektura, Blog, Fotografia, Holandia · 5 comments

Holandia, kraj kojarzony z kwiatami oraz licznymi malowniczymi wiatrakami na skraju kanałów. Jednak podróżując po tej niewielkiej krainie nie można wyjść z zachwytu jak bardzo rozbudowaną mają infrastrukturę, systemy zapór, autostrad, mostów zwodzonych oraz strzelistych budynków. Haga, to miasto z siedzibą parlamentu Holandii oraz rodziny królewskiej choć stolicą jest Amsterdam.  Załączam kilka fotografii architektury z tego miasta, tak na szybko bez statywu, archistreet z „łapki”.

W topie fotografia architektury budynków na Turfmarkt

Widok z Koningin Julianaplein

Haga Haga
Rijnstraat w kierunku Den Haag Centraal station Beneden

Haga

 • codzienność rowerowa imponująca 🙂
  A ja praktycznie nigdy nie robię architektury ze statywu, no poza nocną.

  • Ja lubię wyciągać drobiazgi na zdjęciach, na przykład w cieniach i półcieniach gdzie na statywie są one czarne. A do tego potrzebuję statywu, doświetlam ekspozycje prawidłowo potem prześwietlam o tyle by w cieniach było światło i łączę to na maskach w PS.
   Dla przykładu:

   • rozumiem doskonale, poziomy, maski, PS, ale bez statywu 🙂 Każdy ma swoje tajemnice 🙂 Zdjęcia ostre, ze szczegółami i bez statywu powstają 🙂 Statyw w nocy tak jak napisałam.
    Piękny kadr 🙂 Pozdrawiam.

    • To prawda, zdjęcia ostre bez statywu powstają, mam po prostu starą 10 letnią puchę która nie daje rady i trzeba jej pomagać 😉

     • u mnie rolę statywu przejmuje długość czasu otwarcia migawki 😉 Każdy ma swoje ulubione sposoby 🙂